Вінницький театр Садовського став доступним для всіх

20.10.2011 в 22:03 | Автор: pr. Man
 

Фото: логотип «Carlsberg Ukraine»14 жовтня 2011 року відбулось урочисте відкриття 78-го театрального сезону Вінницького обласного драмтеатру ім. Садовського. Відтепер театр Садовського став доступним для всіх глядачів, оскільки приміщення адаптоване до потреб людей з обмеженими можливостями.

Це стало можливим завдяки реалізації на Вінниччині комплексного проекту «Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами». Проект реалізується благодійним фондом «Подільська громада» та Фондом Східна Європа за рахунок коштів Агентства США з міжнародного розвитку та компанії «Carlsberg Ukraine». Проект також підтриманий Вінницькою міською радою, Вінницькою обласною радою та Вінницькою обласною державною адміністрацією.

В рамках соціальний проекту «Театр Садовського доступний для всіх» в театрі збудовано та відремонтовано відповідно до встановлених норм кімнату особистої гігієни для людей з особливими потребами, знівельовані пороги для зручності пересування в приміщенні театру, збудовано пандус, вмонтовано дзвінок для виклику працівників театру. А на вистави вінницьких виконавців адміністрація театру на пільговій основі надаватиме 10-15 квитків для людей з інвалідністю. Активну участь у проекті прийматиме служба перевезення людей на візках, надаючи спеціальний транспорт.

Для нас у Фонді Східна Європа дуже важливо, щоб проекти, спрямовані на вирішення проблем людей з інвалідністю, в першу чергу, допомагали їх соціальній інтеграції та покращували доступ до всіх інформаційно-освітніх ресурсів та сфери культури. Саме тому ми вже кілька років поспіль реалізуємо цю програму в різних куточках України, допомагаючи зменшити бар‘єри на шляху до соціалізації людей з особливими потребами,

— вважає виконавчий директор ФСЄ Віктор Лях.

Світлана Веселовська, менеджер із зв’язків з громадськістю «Carlsberg Ukraine»:

Підтримка соціальних проектів є невід’ємною частиною стратегії «Carlsberg Ukraine» у домашніх регіонах — областях, де функціонують наші представництва. Ми вже не вперше співпрацюємо з Фондом Східної Європи у даному напрямку і сподіваємося, що наша нова ініціатива допоможе покращити життя людей людей з особливими потребами у місті Вінниця.

Окрім цього, в рамках проекту «Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами» Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» працює над покращенням умов вільного пересування вулицями міста людей на візках та з проблемами зору, організувавши для них супровід та покращивши послуги транспортування. Асоціація користувачів районної бібліотеки «Світ інформації» з міста Бар на Вінничині розширила спектр послуг закладу та створила «бібліотеку, що говорить». Асоціація також навчила читачів з вадами зору користуванню спеціальним програмним забезпеченням та мережею Інтернет.

Проект Фонду Східна Європа «Світ без обмежень: вільний доступ для людей з особливими потребами» реалізується в Вінницькій області з метою підтримки місцевих ініціатив, спрямованих на забезпечення вільного доступу до місць громадського користування та отримання різноманітних послуг людьми з особливими потребами задля їхньої загальної та різносторонньої інтеграції у суспільство та підвищення якості життя.