Пиво допомагає жінкам зменшити ризик серцевих захворювань

01.10.2015 в 13:31 | Автор: pr. Man
 

Фото: Пиво допомагає жінкам зменшити ризик серцевих захворювань.Нове дослідження показало, що у жінок, які вживають один-два келихи пива на тиждень, на 30% знижується ризик захворювань серця.

Вчені з шведського Гетеборгського університету (The University of Gothenburg) протягом більше ніж 30 років спостерігали за 1500 жінками різного віку, щоб проаналізувати, як споживання алкогольних напоїв впливає на стан їхнього здоров’я. Результати дослідження були нещодавно опубліковані в Скандинавському Журналі Первинної Охорони Здоров’я (Scandinavian Journal of Primary Health Care).

Спочатку всіх жінок попросили оцінити, наскільки часто вони споживають міцні алкогольні напої, вино і пиво за шкалою від рівня «вживаю щодня» до «в останні 10 років не вживаю». Дослідження визначило, що у жінок, які пили пиво раз чи два на тиждень, ризик серцевих захворювань був на 30% нижче, ніж у непитущих, а також у тих, хто зловживав пивом.

Крім того, виявився статистично значущий зв’язок між надмірним вживанням міцного алкоголю і більш високим ризиком захворювання раком.

Попередні дослідження вже показували, що помірне споживання алкоголю може мати певний захисний ефект, але залишалася деяка невпевненість, наскільки це правда. Результати нашого дослідження є додатковим підтвердженням цього,

– пояснює співавтор доповіді доктор Домінік Ханг (Dr Dominique Hange).

Інші дослідження також підтверджують наявність в пиві інгредієнтів, які можуть позитивно впливати на здоров’я. Серед них: найважливіші вітаміни групи В (такі як В6 і В12), рибофлавін і фолієва кислота. Крім того, пиво також містить кремній у концентрації, близької до вмісту кремнію в цільно-зернових крупах і овочах, що благотворно впливає на щільність кісток.

Важливо відзначити, що позитивний ефект від пива можливий виключно за умови відповідального і помірного споживання напою. Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує для фізично і психічно здорових дорослих жінок вживати не більше однієї пляшки 0,33 л пива на добу. Для чоловіків подібна норма становить 0,5 л пива на добу. При цьому, рекомендується не пити щодня, а робити перерви, як мінімум, на два дні кожного тижня. У той же час, вагітним, а також жінкам, які годують груддю, вживання пива, як і будь-якого іншого алкоголю, категорично заборонено.