Вытрезвители возвращаются в Украину

13.06.2011 в 19:45 | Автор: Бахус
 

Фото: Вытрезвители возвращаются в Украину.В Україні хочуть відновити роботу витверезників. Такий закон Верховна Рада — вже ухвалила в першому читанні. Заклади, куди планують доставляти громадян напідпитку — будуть працювати вже не в системі МВС, як було раніше, а при міністерстві охорони здоров’я. Максим Урлапов знає більше.

Недалеко від зупинки — забігайлівка. Тому таку картину — мешканці навколишніх будинків бачать часто.

Патрульні неохоче забирають п’яних із вулиць — адже вони зобов’язані відвезти їх у відділення міліції, пояснює правозахисник Едуард Багіров.

Едуард Багіров, правозахисник:

Забирают в райотделы — так называемые обезянники — это тоже не дело — потому что в райотделах нет врачей, нет оборудования — нет лекарств. А каждый раз вызывая скорую помощь — те приезжают — а, он же пьяный — разворачиваются и уезжают. И в итоге происходят летальные случаи, когда люди погибают.

А ось витверезники в Україні — не працюють уже десять років. Заміну їм — запропонували у Верховній Раді. Депутати ухвалили в першому читанні спеціальний законопроект. Автори документа хочуть зобов’язати міліцію доставляти людей в стані алкогольного сп’яніння до найближчого лікувального закладу. Лікарні ж мають облаштувати у себе палати для таких пацієнтів.

Сергій Гусаров, народний депутат України, автор законопроекту:

Даже в фельдшерском акушерском пункте могут оказать посильную помощь — вывести из такого состояния — а нет — так работники скорой помощи этими всеми приемами владеют — обязаны владеть.

У Міністерстві охорони здоров’я ж кажуть — звичайні лікарні не зможуть приймати п’яних — які нерідко бувають буйними. Крім того, в законопроекті ще треба прописати, наскільки п’яною має бути людина, щоб міліція забирала її з вулиці. У Міністерстві внутрішніх справ поки що цей законопроект не коментують.