«САН ИнБев Украина» об увеличении сбора на развитие хмелеводства

08.07.2011 в 21:23 | Автор: pr. Man
 

Фото: логотип «SUN InBev Ukraine» (САН ИнБев Украина)Інформаційне повідомлення про збільшення збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з 1% від виручки реалізації алкогольних напоїв та пива в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування до 1,5%, прийнятого Верховною Радою України 07 липня 2011 року у Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України)».

ПАО «САН ІнБев Україна» вважає, що ця норма закону, ставши додатковим податковим тягарем як на нашу компанію, так і на всю пивоварну галузь, лише спричинить вкрай шкідливий вплив на українську пивну індустрію, яка є основним платником цього збору, і не дасть очікуваного ефекту для відповідних галузей (виноградарства, садівництва і хмелярства). В подальшій перспективі введення в дію цього Закону негативно позначиться на вартості нашої продукції, что може привести до подальшого падіння ринку, викликаного кризовими явищами в економіці, та зменшення надходжень в державний бюджет.

Крім того, ми ставимо під сумнів цільове використання коштів, які йдуть на ці відрахування, адже за 12 років дії Закону «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», українське хмелярство залишається в занепаді. Сотні мільйонів гривень, які щорічно сплачуються українськими пивоварами та нашою компанією зокрема, плюс продавцями пива загалом в якості збору на розвиток хмелярства, жодним чином не покращують якість українського хмелю, яка залишається вкрай низькою. Для забезпечення високої якості своєї продукції САН ІнБев Україна, зокрема, змушена закуповувати імпортний хміль.
З іншого боку, введення в дію даної норми закону погіршить інвестиційну привабливість виробничого сектору нашої країни, який дуже потребує інвестицій. Адже закордонні інвестори очікують від держави прозорих та передбачливих правил гри, а особливо в сфері законодавства та регуляторної політики. А норма Закону, про який йдеться, була прийнята з порушенням як процедурних питань, так і норм законодавства. Так, цей пункт, який має вступити в силу з 01 серпня 2011 року, був включений за 1 день до розгляду Верховною Радою законопроекту 8217 у другому читанні (через 77 днів після прийняття за основу), не розглядався на профільному комітеті, що не дало пивоварній галузі змогу у встановленому законом порядку захистити свої інтереси. Крім того, звертаємо увагу, що будь-які податкові зміни посередині фінансового року нівелюють реалізацію компаніями бізнес-планів, що, в свою чергу, унеможливлює досягнення ефективних бізнес-результатів і так само суперечить українському законодавству, яке в цій частині покликано захищати український бізнес.

Таким чином, прийнявши Закон у такий спосіб, Верховною Радою України було порушено Конституцію України, Податковий кодекс України, Закони України «Про Регламент Верховної Ради України» та «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема:

  1. Ст. 19 Конституції: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України»,
  2. Ст. 116 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», якою передбачено, що «Пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою за основу», «пропозиції та поправки вносяться в 14-денний строк після дня прийняття законопроекту за основу»,
  3. П.п. 4.1.9. Податкового кодексу України: «зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року»

Подібні зауваження були висловлені й Головним юридичним управлінням Верховної Ради від 06.07.2011 р., проти вони не завадили прийняттю Закону.

В зв’язку з вищенаведеним, ПАО «САН ІнБев Україна» буде ініціювати відміну цієї норми Закону та закликає усіх учасників пивоварного ринку підтримати цю пропозицію.